התמחויות

רשלנות רפואית

מהי רשלנות רפואית?

רשלנות רפואית הינה מתן שירותים רפואיים מבלי לנקוט במידת הזהירות הסבירה המצופה מרופא עוסק במקצוע רפואי. וכתוצאה מהטיפול נגרם נזק למטופל. הנזק לא היה נגרם מבלי שהגורם המטפל נהג כפי שנהגישנם סוגים רבים של רשלנות רפואית. ממקרים בהם יש הפרת חובת זהירות מתבטאת בביצוע רשלני של הליך רפואי מקובל ועד מקרים בהם הבחירה בהליך הרפואי הספציפי הייתה בגדר רשלנות. יש מקרים בהם גם הבחירה וגם הביצוע היו סבירים, אך לא נמסר למטופל מלוא המידע הדרוש לו לצורך קבלת ההחלטה בין דרכי הטיפול השונות.

רשלנות רפואית

משרד עורכי הדין ד"ר פוזנר מייצג נפגעי רשלנות רפואית בהצלחה מרובה מזה שנים רבות. המשרד מתמחה בניהול של תיקים מורכבים. כאלו המשלבים ידע רב תחומי וביניהם גם ייצוג בתובענות ייצוגיות ובתיקים בעלי השלכות תקדימיות.המשרד זכה בפסקי דין רבים בתחום הרשלנות הרפואית.

בנוסף, עו"ד פוזנר מלמד את התחום במשך עשרות שנים בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית (ומספר שנים גם באוניברסיטת בר אילן). עו"ד פוזר משמש גם במרצה בתחום במכונים שונים, לרבות המכון להשתלמות שופטים.

בעבר שימש עו"ד פוזנר כחבר בוועדות ציבוריות שונות בתחום. בין היתר בנושא האחריות הרפואית (ועדת השופט קלינג), בנושא ההולדה בעוולה (ועדת השופט מצא) וקביעת אגרות בתיקי נזקי גוף (ועדת השופטת כהנא).

עו"ד אסף פוזנר עוסק בתחום אף באופן אקדמי וחיבר מאמרים רבים ופורצי דרך בתחום.

רשלנות  רפואית היא תת-תחום של דיני הנזיקין. אולם היא מחייבת ניסיון ייחודי והיכרות מעמיקה עם הממשק שבין עולם הרפואה לעולם המשפט.

משרד עו"ד פוזנר צבר ניסיון רב בטיפול בתביעות במגוון תחומים, כולל פגיעות במהלך ניתוחים, פגיעות בתהליך הסרת משקפיים, איחור באבחון מחלות לרבות מחלות ממאירות, טיפול לקוי בחדרי מיון ומחלקות לרפואה דחופה, העדר שמירה נאותה על חולים פסיכיאטריים, טיפול רפואי בלתי הולם באישה מוכה שהביא לפטירתה, מתן תרופות שגויות לחולים, ניהול לקוי של מעקב הריון כולל התרשלות במתן הסברים מתאימים, תביעות הולדה בעוולה, בבדיקות אולטראסאונד והתרשלות בניהול הלידה.

בנוסף, במשרד ניסיון מיוחד בטיפול בתיקים שעניינם רשלנות בתחום הבדיקות הגנטיות. בין היתר עסק המשרד במקרים בהם נולדו ילדים עם מחלות גנטיות תורשתיות כגון תסמונת דאון, תסמונת ה- X השביר, סיסטיק פיברוזיס (CF). דיסאוטונומיה משפחתית, קנוואן והמופיליה.

בפני העוסקים בתחום הרשלנות הרפואית ניצבים אתגרים של ממש. בנוסף למורכבות המשפטית, נדרשים עורכי הדין להיות בקיאים ומנוסים ב"תרגומן" של טענות רפואיות לתחום המשפט.

עו"ד פוזנר המתמחה ברשלנות רפואית אף כתב ספר בנושא, בשם "עוולות טרום לידתיות: הילד הרצוי והבלתי רצוי", כחלק מעבודת הדוקטורט שלו.

המשרד מתגאה בצוות עורכי דין מנוסים ובקיאים שצברו ניסיון והבנה בטענות מסוג זה.

 

לייעוץ בנושא רשלנות רפואית אנא מלאו פרטיכם ואנו ניצור קשר

לייעוץ ראשוני מלאו פנייה ואנו נתקשר אליכם בהקדם