התמחויות

ליטיגציה

מהי ליטיגציה?

ליטִיגַצְיָה ובשמה העברי, התדיינות, היא שם מקובל למקצוע הטיעון, הייצוג וההופעה בבית משפט. על ליטגטור, עורך דין במקרה שלנו, לשכנע את בית המשפט בצדקת לקוחותיו באמצעות הצגת עובדות והוכחות לבית המשפט. עורכי דין העוסקים בתחום הליטיגציה חייבים להיות חדים, מתוחכמים, אינטילגנטים וזריזים כדי להתמודד עם בעיות שצפות ועולות במהלך חילופי כתבי הטענות ואף במהלך הדיון בבית המשפט. 

ליטיגציה אזרחית

ליטיגציה אזרחית היא תחום עיסוק מרכזי במשרד. עורכי הדין עוסקים באופן שוטף בייצוג בפני ערכאות שונות, משפטיות ומנהליות.
השילוב בין ידע מקצועי בתחומי משפט מהותיים ובין כישורי ייצוג והופעה בבתי-משפט הוא אבן יסוד בפעילותו של המשרד. במשך השנים צבר צוות המשרד ניסיון רב בניהול של תיקים מורכבים המשלבים ידע רב תחומי וביניהם בתיקים בעלי השלכות תקדימיות. דוגמה מצוינת לכך, ניתן להביא מהטענה הראשונית שנטענה על ידי ד"ר פוזנר, לגבי סמכות בתי המשפט להורות על בטלות חוקים, והופעתו בפסק הדין המפורסם בעניין בנק המזרחי.

הידע בניהול תיקים, אף התבטא בכך שד"ר פוזנר, שימש במשך שנים רבות, חבר בוועדה המייעצת לשר המשפטים בנושא תקנות סדר הדין האזרחי, ולאחרונה שימש כנציג לשכת עורכי הדין ביחס לתקנות סדר הדין האזרחי החדשות, והיווה קול חד משמעי המלמד על הקשיים המצויים בהם.

ד"ר פוזנר, מרצה רבות בתחומי סדר דין אזרחי, וניהול הליכים משפטיים, מלמד קורס על רשלנות רפואית וקורס על פיצויים בנזקי גוף ולימד במשך כעשור את הקורס המרכזי על דיני קניין ומקרקעין בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית.

מאמרים

לייעוץ ראשוני מלאו פנייה ואנו נתקשר אליכם בהקדם